Jak dbać o skórę w zimnych porach roku?

Zimna pogoda w ostatnich miesiącach roku jest często przyczyną wysuszania i pękania skóry. Nie tylko skóra twarzy, ale także warg, dłoni i stóp jest bardziej podatna na przesuszenie i szorstkość. Aby mieć gładką skórę zimą nie jest trudno, warto znać kilka sposobów na pielęgnację suchej skóry zimą, poniższy artykuł będzie dla Ciebie niezwykle przydatny.

Dlaczego skóra jest gorsza zimą?

Czynniki pogodowe są zawsze jednym z problemów, które w dużym stopniu wpływają na nawilżenie skóry. Ze względu na niską temperaturę, której towarzyszy suchość, komórki skóry nie mają wystarczającej ilości wody, aby zatrzymać wilgoć, przez co powierzchnia skóry jest sucha.

Dermatolodzy stwierdzili również, że jeśli nie zadbamy o suchą skórę, odwodniona skóra nie tylko sprawi, że będziemy cierpieć na pękanie, krwawienie… ale także sprawi, że skóra szybko się starzeje.

Wiele kobiet subiektywnie nie ma odpowiedniej pielęgnacji skóry, szczególnie wrażliwej, takiej jak twarz, czemu towarzyszy stosowanie nieodpowiednich kosmetyków, co sprawia, że ​​skóra jest jeszcze bardziej popękana.

Makijaż z grubą warstwą pudru z różem, cieniem do powiek, pomadką… jeśli nie jest to specjalistyczny produkt do skóry zimą, ciężko o gładką skórę. Większość kobiet często spotyka się z „problemami” niejedzenia kredy, łuszczenia się skóry.

Dwa złe nawyki, które często mają kobiety, które powodują ciężką suchość skóry w zimie, to picie zbyt małej ilości wody i spożywanie zbyt dużej ilości pikantnych potraw.

Napraw i pielęgnuj gładką skórę w zimnych porach roku

  • Pielęgnacja skóry twarzy

W rzeczywistości nie tylko zimą, ale jeśli często przebywasz w klimatyzatorze, musisz również zwrócić uwagę na pielęgnację skóry twarzy.

Przede wszystkim wybór kosmetyków takich jak płyn do mycia, krem ​​na dzień i krem ​​na noc jest naprawdę niezbędny. Posłuchaj porad ekspertów, aby wybrać odpowiedni produkt dla swojej skóry! Skóra normalna, tłusta, sucha, wrażliwa będą miały osobne produkty.

Krem złuszczający to również ważny produkt, który warto mieć w swojej torebce! Jeśli to możliwe, powinieneś również nakładać codzienną maskę na twarz z jogurtu, masła i miodu!

Balsam

Dziewczyny, które chcą mieć pulchne usta zimą, powinny podjąć następujące kroki:

Co tydzień złuszczaj plasterkami cytryny i cukrem.

Przed pójściem spać nałóż warstwę miodu na usta.

Użyj balsamu do ust przed nałożeniem pomadki, aby ograniczyć suche, odwodnione usta.

  • Pielęgnacja skóry całego ciała

Kobiety muszą dostarczać organizmowi 2 litry wody dziennie, jeść dużo warzyw i szczególnie uważać, aby nie brać zbyt gorącej kąpieli, gdyż może to pogorszyć suchość skóry.

Po kąpieli należy nałożyć balsam do ciała. Należy również zwrócić uwagę na używanie rękawiczek podczas sprzątania domu lub prania, unikać bezpośredniego kontaktu z mydłem, aby zachować gładką skórę.

Mam nadzieję, że powyższy artykuł pomoże Ci tej zimy zawsze mieć młodzieńczą i gładką skórę!

Leave a Reply

Your email address will not be published.